Ústavná spolupráca Smeru a KDH poškodzuje Slovensko

Autor: Tomáš Meravý | 28.2.2014 o 18:30 | Karma článku: 19,53 | Prečítané:  2284x

Dnešný politický obchod Smeru a KDH znamená, že Slovensko sa začína odvracať od západných ideálov liberalizmu, tolerancie a deľby moci. Ústava SR nesmie byť predmetom krátkozrakých politických kšeftov. Som hlboko znepokojený a odsudzujem tento akt, ktorý neslúži verejnému záujmu, ale sebeckým záujmom politikov.

Ústavné zakotvenie manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy je prázdnym homofóbnym gestom, z ktorého slovenské rodiny nebudú mať nič. Materská sa týmto opatrením nezvýši. Škôlky dostupnejšie nebudú, domáce násilie nezmizne. Matky s deťmi budú mať aj naďalej problém nájsť uplatnenie na trhu práce. Pôrodnosť na Slovensku bude i naďalej patriť k najnižším v Európskej únii. Pracovných miest nepribudne, mzdy neporastú, vzdelávací systém sa nezlepší. Mladí ľudia budú aj naďalej emigrovať do zahraničia, pretože nevedia na Slovensku nájsť adekvátnu prácu.

A už vobec, vôbec sa touto dohodou nezlepší situácia v slovenskej justícii. Skôr naopak. Desím sa predstavy, že absolútna politická moc na Slovensku je v rukách bezcharakterných politikov. Dnešným dňom sa mocenská pozícia Smeru posúva bližšie k pomerom v Maďarsku, v ktorom strana Fidesz disponuje pohodlnou ústavnou väčšinou. Koncentrácia moci v rukách úzkej skupinky ľudí ešte nikdy neviedla k väčšej miere spravodlivosti, a nebude to tak ani v prípade posilnenia moci Roberta Fica.

Som presvedčený, že občania Slovenskej republiky nenaletia na tento cynický predvolebný ťah a nedovolia Robertovi Ficovi a strane Smer, aby ovládli prezidentský palác. Robert Fico je zodpovedný za prepad Slovenska v rebríčkoch konkurencieschopnosti, dlhodobé znižovanie zamestnanosti a zhoršujúcu sa spoločenskú klímu na Slovensku.

Bojujme zo všetkých síl proti strane Smer! Dosť bolo bezcharakterných politikov! Dosť bolo Roberta Fica!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?